Student Acheivements

Student     Achievement


   
Khanpara Bhargavi B.
(M. Sc. (Microbiology)-SEM-3)

Got First Rank in Elocution Competition in Youth Festival (2017-18) at Bhakt Kavi Narsinh Mehta University



   
Dhameliya Payal B.
(M. Sc. (Microbiology)-SEM-3)

Got First Rank in Rangoli Competition in Youth Festival (2017-18) at Bhakt Kavi Narsinh Mehta University







   
Parmar Aarti P.     (B. Sc. SEM-1)
Dav Hiral M.     (B. Sc. SEM-1)
Odedara Mital B.     (B. Sc. SEM-1)
Bapodra Riddhi A.    (B. Sc. SEM-1)
Sindhav Kinjal A.    (B. Sc. SEM-1)
Bharad Bhargavi B.    (B. Sc. SEM-1)
Vasani Vrushti A.     (B. Sc. SEM-1)
Vaghani Nidhi J.    (B. Sc. SEM-1)
Bhut Himani R.    (B. Sc. SEM-1)
Desai Peri A.    (B. Sc. SEM-1)
Trambadiya Niralee     (B. Sc. SEM-1)

Got First Rank in One Act Play Competition in Youth Festival (2017-18) at Bhakt Kavi Narsinh Mehta University. This play is directed by Asst. Prof. Bhavika Pandya.



   
Parmar Priyanka M.
(B. Sc. SEM-1)

Got Second Rank in Western Vocal Competition in Youth Festival (2017-18) at Bhakt Kavi Narsinh Mehta University



   
Vanra Anshul B.
(B. Sc.(IT)-SEM-1)

Got Third Rank in Halvu Kanthya Sangeet Competition in Youth Festival (2017-18) at Bhakt Kavi Narsinh Mehta University



   
YADAV MAMTA K.
(B. Sc. (Chemistry)-SEM-5)

Got First Rank in Rangoli Competition arraged on 15th August-2015 by Junagadh Municipal Corporation.



   
GONDALIYA ASHA K.
(B. Sc.-SEM-3)

Got First Rank in Rangoli Competition arraged on 15th August-2015 by Junagadh Municipal Corporation.



   
DER MANALI J.
(B. Sc. (Microbiology)-SEM-5)

Got First Rank in Junagadh District in Nature Painting Competition arranged by Asoy Explorers & Reliance Industries Limited



   
BHARGAV BADARUBHAI VALA
(B. Sc. (Chemistry)-SEM-6)

Got Second Rank in Kusti Competition at District Level in Khel Mahakumbh-2015-16



   
KRUTIK ARVINDBHAI RATHOD
(B. Sc. (IT)-SEM-4)

Got First Rank in Kusti Competition at District Level in Khel Mahakumbh-2015-16



   
PRIYA NALINBHAI ODEDRA
(B. Sc. (Microbiology)-SEM-6)

Got Second Rank in Badminton Competition at District Level in Khel Mahakumbh-2015-16



   
KOMAL RAMESHBHAI DETROJA
(B. Sc. (IT)-SEM-4)

Got Second Rank in Yogasan Competition at District Level & got Second Rank at State Level in Khel Mahakumbh-2015-16



   
SUTREJA VIJAY SARMANBHAI
(B. Sc. (Mathematics)-SEM-6)

Selected in TCS (IGNITE)


   
RATHOD NITIN DAYABHAI
(B. Sc. (Chemistry)-SEM-6)

Qualified in IIT-JAM-2016
All India Rank : 5816


   
RAJSHAKHA ASHA ADHURBHAI
(B. Sc. (Microbiology)-SEM-6)

Qualified in IIT-JAM-2016
All India Rank : 696


   
CHOVATIYA SANGITABEN KALUBHAI
(B. Sc. (Mcrobiology))

Qualified in ICARNET-2015
All India Rank : 310


   
PATEL MANSI CHETANBHAI
(B. Sc. (Biotechnology))

Qualified in ICARNET-2015
All India Rank : 375


   
GODHANIYA GAJENDRA JAGDISH
(B. Sc. (Biotechnology))

Qualified in ICARNET-2015
All India Rank : 410


   
RUPAPARA ASHISH DHIRAJLAL
B. Sc. (IT)

Selected in TCS through Ignite Programme-2015


   
GHUMRA AZBA SALIMBHAI
B. Sc. (IT)

Selected in TCS through Ignite Programme-2014


   
GOSAI DARSHAN DINISHGIRI
B. Sc. (IT)

Selected in TCS through Ignite Programme-2014


   
VANPARIYA PRITHVI HARIBHAI
B. Sc. (IT)

Selected in TCS through Ignite Programme-2014


Copyright (c) 2014 ccsit.co.in All rights reserved.

Green City, Nr. Chobari Railway Crossing, Timbawadi Bypass Rd., Junagadh, Gujarat pin : 362 015
Contact : +91 92280 06940, +91 97120 55660, +91 285 3200043 | e - mail : ccsit_junagadh@yahoo.co.in
Developed By - Abhishek Chaniyara